niedziela, 4 sierpnia 2019

Cosmetomat - co to takiego? Na czym polega korzystanie z Cosmetomatu, gdzie go można znaleźć? Ekologicznie w Aleksandrowie Łódzkim.

Kilka dni temu z portalu społecznościowego dowiedziałam się, że do mojego miasta przyjeżdża Cosmetomat. Pozytywnie zaszokowana kolejną już eko-inicjatywą władz miasta Aleksandrowa Łódzkiego postanowiłam zaczerpnąć garść podstawowych informacji o Cosmetomatach i o tym, czym one tak naprawdę są i skąd się wzięły. Moja dociekliwa natura i chęć podzielenia się z Tobą moją wiedzą sprawiły, iż postanowiłam u źródła dowiedzieć się o co w tym wszystkim chodzi.
Jeżeli więc zastanawiasz się czym jest Cosmetomat zapraszam Cię na dzisiejszy wpis.


Władze Aleksandrowa Łódzkiego jak również mieszkańcy tego miasta wciąż mnie zaskakują: sadzimy tutaj drzewa tlenowe jako jedyni w województwie łódzkim, ratujemy pszczoły poprzez akcję rozdawania roślin kwitnących, szyjemy wielorazowe siatki na zakupy aby zminimalizować zużycia foliowych jednorazówek, zapewniamy opiekę bezpańskim psiakom. Chociaż przyprowadziłam się tutaj niewiele ponad dwa lata temu - Aleksandrów Łódzki staje się coraz bliższy mojemu sercu - między innymi właśnie z uwagi na działania, które podejmuje. Jeżeli czytasz mnie regularnie to wiesz jak ważne jest dla mnie środowisko i wszystkie starania mające na celu ochronę przyrody i przyszłych pokoleń, którym zobowiązani jesteśmy zapewnić korzystne warunki do życia. W najbliższy piątek i sobotę (9 i 10 sierpnia 2019 roku)  zachwycać będę się po raz kolejny.

Co to jest Cosmetomat i skąd ten pomysł?


Koncepcja Cosmetomatu narodziła się w marcu tego roku w głowach Państwa Moniki i Bazylego Głowackich z Poznania. Zwracając szczególną uwagę na problem zaśmiecania środowiska i generowania przytłaczających ilości plastikowych opakowań wraz z zespołem podjęli oni decyzję o założeniu spółki. Badając rynek zauważyć można, iż liczba osób szukających alternatywnych rozwiązań gwałtownie rośnie. Ludzie chcą być ekologiczni!

Automat do nalewania środków czystości to moim zdaniem funkcjonalne rozwiązanie i inicjatywa, której warto bliżej się przyjrzeć. Państwo Głowaccy zapewniają, iż pomysł - choć nowy - wzbudza zainteresowanie i przyciąga rzeszę konsumentów, którym los środowiska nie jest obojętny. Ja również zamierzam skorzystać z Cosmetomatu i po weekendzie podzielić się z Tobą moimi spostrzeżeniami.

Na czym polega korzystanie z Cosmetomatu i gdzie można go znaleźć? 


Obsługa prototypu Cosmetomatu należy do banalnie prostych i przyjemnych. Przychodzisz ze swoją butelką wielokrotnego użytku, następnie wybierasz produkt jak również kwotę, za którą chciałabyś dokonać zakupu i już. Założyciele spółki zapewniają, iż w swojej inicjatywie nacisk kładą na jakość detergentów, a także wygodę. Wierzą, że korzystanie z Cosmetomatu stanie się dla społeczeństwa nawykiem i przyczyni się do zmniejszenia zużycia plastiku.

Na chwilę obecną Cosmetomat został zademonstrowany w dwóch miastach w województwie Wielkopolskim jednak była to jedynie forma testu. Automat do nalewania środków czystości zadebiutuje w ten weekend w Aleksandrowie Łódzkim, gdzie konsumenci będą mogli przyjrzeć się bliżej prototypowi jak również zaopatrzyć się w płyny do prania i do płukania.

Podsumowując: Wybór produktów do pielęgnacji i czyszczenia różnych powierzchni dostępny na polskim rynku jest ogromny. Ciężko jednak o detergenty, które nie są zabezpieczone w plastikowe opakowania. Osoby korzystające z Cosmetomatu nalewają produkty w butelki wielokrotnego użytku tak więc nie generują kolejnych plastikowych śmieci, a jedynie wykorzystujemy posiadane już zaplecze. Wkrótce Cosmetomaty staną w wielu miejscowościach więc i Ty będziesz miała możliwość sprawdzenia czy jest to opcja wygodna na miarę Twoich potrzeb.

23 komentarze:

 1. Wpis ciekawy i fajnie, że masz tyle powodów, aby cieszyć się swoim miastem. Automaty do środków czystości to faktycznie ciekawe rozwiązanie, ale chyba dałoby się to info bardziej skondensować.

  Po pierwsze, pomijając wyjątki zdania złożone z wieloma czasownikami dzielimy przecinkami. Powinny się pojawiać no. przed "aby".
  Po drugie, czy szanowna autorka sprawdza informacje? Czytałem, że drzewa tlenowe mają bardzo niszczący wpływ na gleby, wyjaławiają je.

  A poza tym wolę walenie prosto z mostu, a nie takie wystudiowane prezentowanie, nastawione na wizerunek.

  Moja strona http://www.pregierzrozumu.pl

  OdpowiedzUsuń
 2. Wow, ile Twoje miasto robi dla środowiska! Zazdroszczę, bo u mnie to każdy ma w nosie środowisko :( A z tym Cosmetomatem to kolejna bardzo fajna inicjatywa!

  OdpowiedzUsuń
 3. W czasach przed "hipermarketowych" to była norma,nikt nie konfekcjonował produktów. Szło się ze swoimi butelkami po olej, naftę, piwo itp.

  OdpowiedzUsuń
 4. Kiedyś myślałam o czymś takim, to wspaniały pomysł, oby pojawiło się to u mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo popieram tego rodzaju działania.

  OdpowiedzUsuń
 6. Super pomysł :D Chętnie wcieliłabym to w życie!

  OdpowiedzUsuń
 7. Ciekawy pomysł. Podobają mi się takie rozwiązania. Proste, a jednak nikt wcześniej na to nie wpadł.

  OdpowiedzUsuń
 8. Popieram takie działania. Nie zaśmiecajmy Ziemi plastikiem.

  OdpowiedzUsuń
 9. Genialny pomysł. Potrzebuję takiego w Krakowie.

  OdpowiedzUsuń
 10. Cieszę się, że prowadzisz taki blog, jestem z łodzi i miło dowiedzieć się o czymś ciekawym w okolicy :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Bardzo ciekawa inicjatywa :) nigdy wcześniej nie słyszałam o czymś takim. Czekam, aż będzie coś takiego u mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Ale super pomysł! Od jakiegoś czasu staram się wprowadzać małe kroki w trosce o środowisko i ten temat niesamowicie mnie interesuje. Mam nadzieję, że moje miasto też kiedyś postawi na Cosmetomat :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Marzy mi się, żeby i u mnie w mieście stanął na stałe taki cosmetomat. Wspaniała inicjatywa!

  OdpowiedzUsuń
 14. Super inicjatywa! Szanuje i popieram 😊

  OdpowiedzUsuń
 15. To świetnie, że powstała taka inicjatywa. Mam nadzieję, że będzie dostępna w moim mieście

  OdpowiedzUsuń
 16. Ależ prześwietna inicjatywa! Ja jestem za!

  OdpowiedzUsuń
 17. Ciekawe przedsięwzięcie, oby zakończyło się sukcesem! Świat tonie w plastiku, musimy coś zrobić, aby choć trochę powstrzymać ten proces. Czekam na Cosmetomat w moim mieście :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Wątpię, ze do mojej małej mieściny dotrze coś takiego ale pomysł świetny :) Jakbym miała możliwość na pewno bym korzystała :)

  OdpowiedzUsuń
 19. Bo w prostocie tkwi siła! Oby i taka inicjatywa dotarła do mnie na Śląsk!
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy :)

  OdpowiedzUsuń
 20. Pomysł jest super :D Może dotrze również do mojej miejscowości.
  Pozdrawiam! wy-stardoll.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 21. To świetna inicjatywa i kolejny krok aby zrobić coś dobrego dla środowiska :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia