poniedziałek, 12 listopada 2018

Zostałam Aniołem JiM! Pomoc dla dzieci z autyzmem. Wsparcie charytatywne w fundacji na tatrzańskiej 105 w Łodzi.

Fundacja JiM w Łodzi, Łódź ul Tatrzańska, Pomoc dla dzieci z autyzmem, wsparcie finansowe fundacji, pomysł na fundację
Kilka tygodni temu do naszych drzwi zapukał wolontariusz, młody chłopak pozytywnie nastawiony do życia, zwyczajny taki jak ja czy Ty. Poprosił o krótką rozmowę, a my daliśmy mu szansę - Jemu i dzieciom z autyzmem. Fundacja JiM znajduje się w Łodzi na ul. Tatrzańskiej 105. Zanim podpisaliśmy deklarację i wyraziliśmy zgodę na comiesięczne polecenie zapłaty dokładnie przestudiowaliśmy wspólnie warunki przekazywania darowizny, a także rozwialiśmy ewentualne obawy o oszustwo. Ustaliliśmy kwotę i otrzymaliśmy indywidualny identyfikator darczyńcy. Kilka tygodni później otrzymaliśmy informację mailową, że środki zostały przelane na konto a następnie listonosz przyniósł nam do domu pakiet powitalny - folder z podstawowymi informacjami czym jest autyzm, najnowszy numer magazynu JiM, a w nim opisane wydarzenia i działania na rzecz fundacji, a także prezent-niespodziankę.

Proces wspierania dzieci poprzez comiesięczne przekazywanie darowizny odbywa się w kilku krokach. W przeciągu 2-4 dni od dnia podpisania deklaracji otrzymasz telefon aby potwierdzić swoje dane oraz ocenić fundraisera JiM. Następnie deklaracja zostaje przekazywana do banku w celu weryfikacji poprawności danych personalnych. Gdy bank zaakceptuje Twoją zgodę, na adres podany w formularzu otrzymasz drobny upominek w ramach podziękowania. Od tej pory do 10 dnia każdego miesiąca z Twojego konta pobierana będzie zadeklarowana przez Ciebie kwota darowizny. Po wpłynięciu pierwszej darowizny otrzymasz e-mail/sms. Dodatkowo dwa razy w roku otrzymasz Magazyn Anioła JiM, z którego dowiesz się o działaniach Fundacji i o tym, co udało się dzięki Tobie zrobić.

Jakie należy spełnić warunki aby zostać Aniołem JiM - musisz mieć ukończone 25 lat. Określić należy również wartość przekazywanej darowizny. W każdym momencie możesz zrezygnować lub zmienić kwotę poprzez kontakt z Fundacją lub bezpośrednio ze swoją placówką bankową. Polecenie zapłaty regulowane jest przepisami prawa, prawo bankowe jasno określa warunki w związku z czym jest to bezpieczne narzędzie. Plusem polecenia zapłaty jest również to, że nie musisz pamiętać o comiesięcznej wpłacie, dzieci systematycznie otrzymają pomoc nawet jeżeli zapomnisz o przekazaniu środków.

Jeżeli i Ty chciałabyś/chciałbyś zostać w fundacji Aniołem JiM zajrzyj na oficjalną stronę organizacji oraz profil facebookowyMy pomagamy a Ty? 

6 komentarzy:

 1. To bardzo dobry pomysł aby własnie w taki regularny sposób pomagać. Dodatkowo jak widzę wszystko jest regulowane prawnie i nie ma obaw o oszustwo.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla mnie to również super opcja, dobrze jest pomagać, a JiM to niesamowita inicjatywa.

   Usuń
 2. Gratuluję. Mojej znajomej z subkonta dziecka w tej fundacji znikło 2000 zł. Inny darczyńca te pieniądze przekazał na terapię, nie chwaląc się, nie blogując. Nie pajacując. A dziecko pieniędzy nie ma.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam, kontaktowałam się w tej sprawie z fundacją z prośbą o wyjaśnienie i rozwianie wątpliwości. Otrzymałam informację, że do JIM nie dotarły żadne sygnały, że z subkonta "zniknęły" środki, natomiast wszystko jest skrupulatnie księgowane i udokumentowane, a każda refundacja przechodzi przez kilka procesów akceptacji, tak aby uniknąć ewentualnych błędów.

   Usuń
 3. Czy można zrezygnować z darowizny?

  OdpowiedzUsuń
 4. www.malyklamca.wordpress.com
  Dodatkowo ich prezes wydaje publiczne pieniądze na własne przyjemności, alkohol i narkotyki.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia